Příprava na kojení

Čekáte-li miminko, moc ráda Vás provedu kompletní předporodní přípravou na kojení. Pro dlouhodobé kojení je mimo jiné důležitý i dobrý začátek, ke kterému se společnou přípravou můžeme, co nejvíce přiblížit.

Dozvíte se jestli je potřeba prsa a bradavky nějak připravovat na kojení, na co myslet či nemyslet při porodu a bezprostředně po něm a jaké jsou alternativní způsoby krmení, když se kojení nerozběhne, jak bychom si přály.

Povíme si také o tom, proč je kojení důležité jak pro dítě, tak pro matku, ze zdravotního hlediska a jak by to v ideálním světě mělo bezprostředně po porodu a měsíce poté vypadat.

Přípravu na kojení nabízím také v kompletní předporodní přípravě. 
Dobrý začátek pomáhá tomu, aby kojení bylo zážitkem štěstí pro maminku i dítě.

PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA NA KOJENÍ  U VÁS DOMA

  • Předporodní přípravu na kojení doporučuji každému. I když jste absolvovali předporodní kurz u některé ze známých organizací, kojení a období šestinedělí je stejně důležité a je dobré absolvovat i tuto přípravu.

  • Ukážu Vám nejvhodnější polohy pro kojení novorozeného miminka, popíšeme si, jak vypadá správné přisátí a také jak poznat, že Vaše miminko přijímá dostatek mléka. Zaměříme se i na nejčastější "zdravotní problémy" čerstvě novorozeného miminka a tou je novorozenecká žloutenka nebo koliky a bolesti bříška.

  • Povíme si proč je důležitý raný a dlouhodobý kontakt kůže na kůži, jak zasadit kojení do kontextu výchovy a jak skloubit potřeby své s potřebami malého miminka.

  • Probereme důležitost dlouhodobého kojení, povíme si o složení mateřského mléka napříč všemi obdobími kojení a jak zvládat náročné noci, když miminko něco trápí.

  • Příprava 2,5 - 3 hodiny před porodem online přes Zoom / u Vás doma / V mojí provozovně ve FN Motol